KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816428
nr 1581 6428
Karl Tirén
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919, sameby. Olja på pannå, 47x70 cm, yttermått inklusive ram: 63x86 cm
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 27 november 2023
kl 20:20:06
1.800 kr
2.000 kr
2.600 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.800 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
Karl Tirén
Läs mer om Karl Tirén